Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi Derneği - İYACA

About Organisation

Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi Derneği 2012 yılında Kayseri de kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Gençlerin kişisel gelişimlerini destekleyici faaliyetleri gerçekleştirmek ve çevresindeki sorunlara çözüm üretebilen, kendine güvenen, girişimci ve duyarlı bir gençliğin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Gençlerin sosyal, kültürel, sanatsal, sportif, bilimsel ve mesleki gelişimine  katkı sağlamak, toplumsal ve ekonomik yaşama aktif  katılımlarını artırmak, karar alma mekanizmalarına dâhil olmaları, sürdürülebilir gençlik politikalarının geliştirilmesi, hayat boyu öğrenme ve iş gücü piyasasına katılımlarını arttırmak, gençler arasında karşılıklı anlayışı güçlendirmek, dayanışmayı geliştirmek ve hoşgörüyü teşvik etmek amacıyla kurulmuştur.

Derneğimizin genel merkezi Kayseri’de olup Ankara ve Saraybosna’ da (SARAJEVO / Bosnia, Herzegovina)  şubesi bulunmaktadır. Derneğimiz Türkiye Gençlik federasyonunun aktif bir üyesi olarak gençliğe hizmet etmektedir. Ayrıca derneğimiz Eurodesk Temas noktası olarak TC AB Bakanlığı tarafından akredite (Ref. No: TR038-gencaktivitemer) edilerek gençlerin Avrupa hareketliliği ve Avrupa fırsatlarından faydalanmaları için bilgilendirme ve tanıtım yapmaya yetkili kılınmıştır. Derneğimiz Avrupa Gönüllü Hizmeti (AGH) Kapsamında TC AB Bakanlığı tarafından ev sahibi, gönderen ve koordinatör kuruluş olarak akredite (Ref. No: 2014-1-TR01-KA110-000112) edilmiştir.

Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi Derneği - İYACA

SERDAR OSMAN DOBUR

Phone : 00905305260315
Email : evs@iyaca.org
Website : www.iyaca.org

Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi Derneği - İYACA

Uluslararası Gençlik Aktiviteleri Merkezi Derneği - İYACA

1 times rated

  • Venue : Cumhuriyet Mahallesi Tennuri Caddesi Akçadağ İş Merkezi 33/2 PK 38040 Atatürk Evi Yanı MELİKGAZİ- KAYSERİ
  • Country : Turkey/Kayseri
  • Type : NGO
  • Contact person : SERDAR OSMAN DOBUR
  • Facebook : https://www.facebook.com/iyaca/
  • Twitter : https://twitter.com/iyacaorg
  • Skype : serdardobur@windowslive.com

Project of this organisation