Korikos gençlik kulübü

About Organisation

KORİKOS YOUTH GROUP is an national group of  youths from different  of cities  that operate since 2014 at Mersin /Erdemli . We decided to work together to cooperate, create synergies and to collaborate with the various initiatives that seek the integration and inclusion of interculturalism that exists in the Mersin area.
Our GOAL is intercultural exchange,  valuing the culture and traditions of  Mersin  and other places around the world in order to create youth network open to the world, linked to the territory, multicultural, stimulating, inclusive, creative and cooperative. Recognition of heritage left by the nature and history with small trips , activities with young people in the local on the beach cleaning
 
Korikos Gençlik Grubu Mersin ERdemli ilçesi ayaş kasabasında 2014 şubat ayında kurulmuş bir resmi olmayan gençlik grubudur. Ayaş kasabasında ve çevre kasabalarda yer alan plajların bugünü ve geleceği için çeşitli çevre çalışmaları yapmaktadır. Yaz aylarında gelen yerli ve yabancı turistlerden dolayı dünyaca ünlü caretta caretta kaplumbağalarının yumurtalarını bıraktığı ayaş sahilleri temizlik açısından son derece kirli durumda ve yapılan çalışmalar malesef yetersiz kalmaktadır. Bu yüzden üniversite ve kasaba gençleri olarak bu duruma dur demek için bu kulübü oluşturduk. Geleceğin masmavi denizi için gelecek nesillere güzel bir doğa bırakabilmek için bölge bulunan insanları bilgilendirmekteyiz. Özellikle de daha bilinçli genç nesiller için seminerler vermekteyiz.Ayaş kasabası gençliği olarak bu çevre problemi için çeşitli temizlik çalışmaları yapıyoruz.Kaplumbağaların sahile çıkma döneminde takip ettiğimiz sahillerde yuvaları koruma altına alıyoruz . Yeterli destek ve hibe alamadığımız için fizibilite çalışmasındaki projelerimizin çoğunu askıya almış bulunmaktayız. Projelerimizin hayata geçmesi ve gençlik grubumuzun daha başarılı olması için mümkün olduğunca gençlik değişim projelerine katılıp , grububumuzu dile getiriyoruz.  Korikos ismi ayaş kasabasında bulunan antik kentin adıdır. Tarihimize de sahip çıkmak ve adını yaşatmak adına grubumuza Korikos ismini verdik.

Korikos gençlik kulübü

Can Kil

Phone : +905350640251
Email : ilyascankil@gmail.com
Website :

Korikos gençlik kulübü

Korikos gençlik kulübü

3 times rated

  • Venue : Yemişkumu / Erdemli / Mersin
  • Country : Turkey/Icel
  • Type : Informal
  • Contact person : Can Kil
  • Facebook : https://www.facebook.com/ilyascan.kil
  • Twitter :
  • Skype :

Project of this organisation