Ausschreibung: Willkommen Türkei! Hosgeldin Almanya! Deutsch-türkische Schüleraustauschprojekte 2016/2017

Ausschreibung: Willkommen Türkei! Hosgeldin Almanya! Deutsch-türkische Schüleraustauschprojekte 2016/2017

Willkommen Türkei

Değerli Bayanlar ve Baylar, Robert Bosch Stiftung, görmüş olduğu büyük ilgiden dolayı "Willkommen Türkei! Hoşgeldin Almanya! Almanya-Türkiye Öğrenci Değişimi Projeleri" programını tekrardan bir çağrı açmaktadır. Bu çağrı, öğrencilerine ziyaret ve karşı ziyaret yoluyla diğer ülkeyi tanıma ve yeni bağlantılar kurma olanağı sunmak isteyen Almanya ve Türkiye'den tüm ilkokul üstü okullarına hitap etmektedir. Öğrenciler, bir araya gelip, fikir ve ilgi alanları doğrultusunda ortak bir proje hazırlamalıdır. Bunun için, Almanya'dan bir okul ile Türkiye'den bir okulunun ortaklaşa çalışmaları gerekmektedir.

Almanya'daki okullar, an itibariyle kendileri ve Türkiye'deki kardeş okulları adına Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya'ya başvuruda bulunabilirler.

Başvurular, bir Seçim Kurulu tarafından ucu açık olarak değerlendirilecektir: En iyi proje önerileri teşvik edilip desteklenecektir. Maksimum desteklenecek öğrenci değişim proje sayısı 18 olacaktır.

"Willkommen Türkei! Hoşgeldin Almanya!" programı ve ihalesi hakkında ayrıntılı bilgiye program web sitesindenve Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Siz de katılın!

"Willkommen Türkei! Hoşgeldin Almanya! Almanya-Türkiye Öğrenci Değişimi Projeleri" bir Robert Bosch Stiftung programıdır, Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya tarafından yürütülmektedir ve Türkiye'de Goethe-Institut Istanbul ile ortaklaşa gerçekleştirilmektedir.
Belge indirme (PDF)

Logos

İrtibat
Habil Narsuz
Gençlik Köprüsü Türkiye-Almanya Proje Sorumlusu
Goethe-Institut Istanbul
Yeniçarşı Cad. No. 32
Galatasaray 34433 Istanbul
Tel: +90 (0)212 249 2009
Faks: +90 (0)212 252 5214
Cep: +90 (0)555 5568478
Habil.Narsuz@istanbul.goethe.org
VOPOOL.NET

About Author

the team

1 Comments for this blog

  • Merih Tatli
    Merih Tatli

    18-08-2016 06:59:07

    Proje en erken Ocak ayına kadar askıya alınmış

You need to sign in to reply this blog. If you are not a member, please sign up first.