Yurt dışında nakit ve kredi kartı kullanımı hakkında tüyolar

Yurt dışında nakit ve kredi kartı kullanımı hakkında tüyolar

Merhaba arkadaşlar,


Bugünkü konumuz yine çok merak edilen ve sürekli olarak sorulan bir konu. Erasmus+ programları ile yurt dışına gidecek olan öğrenci, gönüllü, personel, eğitmen, öğretim görevlisi vb. bir çok kişiden sıkça duyduğum bir soruyu cevaplamaya çalışacağım.


Yurt dışına çıkarken yanımıza ne kadar para almalıyız?


Bu soru tamamen kişisel olarak sizin maddi gücünüze ve yaşam standartlarınıza göre değişmektedir. Yurt dışında örneğin 1 ay kalacaksanız, bu süre içerisinde harcayacağınız para sizin alkol kullanım, sigara kullanım, gezme alışkanlığınız, Türkiye’yi arama sıklığıza göre her zaman değişiklik gösterir.


Öncelikle gideceğiniz ülkenin para birimine göre basit bir tablo çizecek olursak; EURO kullanan bir ülkeye gitmeniz ile kendi para birimini kullanan ülkeye göre bu oranlar çok farklılık göstermektedir. Almanya, İsveç, Norveç, İtalya, İspanya, Norveç, İsviçre, Fransa, Hollanda, İspanya, Portekiz gibi EURO kullanan ve ekonomisi güçlü ülkelere giderken yanınıza alacağınız para ile Makedonya, Moldova, Ermenistan, Gürcistan, Ukrayna, Arnavutluk, Sırbistan, Romanya, Polonya, Çek Cumhuriyeti gibi EURO kullanmayan ve önceki saydığım ülkelere göre ekonomisi daha zayıf ülkelere giderken yanınıza almanız gereken para tabii ki farklılık gösterecektir. Örneğin Almanya’da bir paket sigaraya en az 5 EURO ödemeniz gerekiyorken bu tutar Gürcistan’da 0,50 EURO’ya kadar düşmektedir. Bu sebeple öncelikle gideceğiniz ülkenin para birimi, ikinci olarak da sizin alışkanlıklarınıza göre çok değişiklik göstermektedir.


Bazı insanlar alışkanlıkları sebebi ile genellikle tutucu ve az para harcayan, çoğu zaman yemeği evde yiyen, sigara, alkol vb. alışkanlıkları olmayan, gece hayatına çok para harcamayan biri ile bunların aksi alışkanlıklara sahip olan kişiler her zaman farklı tutarlarda paraya ihtiyaç duyacaktır.


Tabii bunun yanı sıra yurt dışında bulunduğunuz süre içerisinde gezmek istemeniz de büyük etken. Eğer ki gittiğiniz ülkede gezecek çok vaktiniz ya da böyle bir isteğiniz yoksa elbette çok fazla paraya ihtiyaç duymazsınız. Ama bol vaktiniz varsa ve gezme, görmeyi, eğlenmeyi seven birisiyseniz bunun için detaylı bir araştırma yapmanız gerekmekte ve her zaman yanınızda ekstra maliyetler için de bir yedek akçe bulundurmanızda fayda var. Gezeceğiniz yerlere nasıl gidilir, daha önce gidenler kaç para harcamış, kalacak yere ne kadar para harcamış, planlarınız tutmazsa B planınız var mı gibi bir çok dikkat etmeniz konu olduğu aşikar…


Yurt dışında kredi kartı kullanımı nasıl?


Öncelikle kendimden örnek vermek istiyorum. Reklam olmaması için de banka ismi vermiyorum ama 2 farklı bankaya ait 2 farklı kredi kartım var. Elimden geldiğince bu kartları kullanmaya özen gösteriyorum yurt dışında. Bunun ilk sebebi harcamalarımı kayıt altına almak ve parayı nereye harcadığımı görmek için büyük bir imkan veriyor olması. İkinci sebebi yanımda yüklü para taşımak zorunda kalmıyorum. Son sebebi de Türk Lirasını EURO’ya çevirip, sonra da her gittiğim ülkede o ülkenin para birimine çevirmek için uğraşmaktansa; direk kredi kartımı kullanıyorum. Hem kafam karışmıyor, hem de ihtiyacımın fazlası olan, cebimde kalan para olmuyor. Zorunlu olmadıkça da para çevirmemeye ve kredi kartı kullanmaya özen gösteriyorum.


Yurt dışında banka kartı kullanımı nasıl?


Bu konunun kredi kartı kullanmak ile hiçbir farkı bulunmamakta. Çünkü Avrupa’da özellikle hemen her ülkede kredi kartı kullanımı çok yaygındır ve VISA ve MASTER CARD ile her yerde alışveriş yapabilmektesiniz. Banka kartının kredi kartına göre bir diğer avantajı da içinde paranız varsa(Türk Lirası), olduğunuz ülkedeki herhangi bir ATM’den bulunduğunuz ülkenin para biriminde para çekebiliyor olmaktır. Hatta bunu özellikle sürekli yapıyorum. Örneğin Çek Cumhuriyeti’ne gideceğim. Banka kartımın içine Türk Lirası koyup, bunu Çek Cumhuriyeti’nde KRON olarak çekiyorum. Türk Lirasını EURO’ya, sonra da EURO’yu KRON’a çevirmek için arada kaybettiğiniz kur farkı ve komisyon ücretleri bankanın çektiği tutar ile hemen hemen aynı oluyor. Daha az stres ile ihtiyacım kadar parayı bulunduğum ülkede çekiyorum. Fakat burada dikkat etmeniz gereken konu şu ki; Kredi kartı banka kartı değildir. Banka kartı da kredi kartı değildir. İkisinin farkını iyi bilmenizde fayda var!


Son olarak bu konuda söylemek istediğim konu kredi kartı ve banka kartınızın eğer ki yurt dışında kullanımı açık değilse, bankanızı arayarak açtırabilir, ya da açık olduğunu teyit edebilirsiniz. Henüz denk gelmesem de bazı bankaların yurt dışında kart kullanımını engellediği ve hatta kartınızı kullanım halinde bloke ettiğini duymuştum. Başınıza böyle bir şey gelmemesi için kesinlikle ilk kullanımdan önce ülkeden çıkmadan önce bankadan bu işlemi sormanızda fayda var.


Yurt dışında para değiştirmek hakkında nelere dikkat etmeliyim?


Yurt dışında para değiştirirken ne kadar komisyon öderim?


Havalimanında para değiştirmek hakkında nelere dikkat etmeliyim?


Yanımızda EURO mu götürmek mantıklı yoksa gideceğimiz ülkenin para birimini mi bulmaya çalışalım?


Bu konu da aslında diğer konular gibi ülkeden ülkeye göre değişiklik göstermektedir. Bazı ülkelerde komisyon kanunlar tarafından serbest bırakıldığı için özellikle havalimanında gerçek kur ile alakası olmayan bir kurdan para çevirmeniz mümkündür. Yani kazıklanmanız çok yüksek ihtimal. Bu sebeple para değiştirirken özellikle havalimanları, tren istasyonları, otobüs istasyonları gibi para değiştirmekten uzak durmanızı tavsiye ederim. Para değiştirecek en güvenli yerler şehrin merkezinde olan değişim ofisleridir. Para değiştirmeden önce mutlaka internetten güvenilir bir kaynaktan değiştireceğiniz paranın kurunu önceden kontrol edin. Özellikle para değiştireceğiniz değişim ofisinin de komisyon almadığına emin olun. Bu konuda dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da para değişimini mutlaka ama mutlaka mesai saatleri içerisinde ve hafta içi yapmanız gerektiğidir. Türkiye’de de aynı durum söz konusu. Hafta sonlar değişim kurları bankalar kapalı olduğu için sürekli olarak hafta içinden daha düşüktür. Mesai saatleri dışında, gece yarısı vb. gibi zamanlarda da yine bulduğunuz değişim ofisleri normal tarifenin altında bir kur ile çalışacaktır. Çünkü genellikle bu saatlerde ve günlerde çok fazla değişim ofisi açık olmayacaktır ve siz muhtemelen orada para değiştirmeye mecbur kalacaksınız. O sebeple paranızı önceden kontrol ederek hafta sonları ve mesai saatleri dışında kalacak süreleri de kapsayacak şekilde ihtiyacınız kadar değiştirmekte fayda var.


Bu soruya aslında yukarıda cevap verdim. Bence en iyisi parayı Türk Lirası olarak banka kartınıza koymak ve gittiğiniz ülkedeki güvenilir bir banka ATM’sinden o ülkenin yerel para birimi ile çekmektir. Fakat bir EURO ülkesine gidiyorsanız paranızı Türkiye’de EURO’ya çevirmeniz ve yanınıza almanızda hiçbir sorun olacağını sanmıyorum. Tek hatırlatacağım nokta yanınızda yüklü para taşımanın riskli olacağıdır. Bence yapmayın. 3 kuruş kâr etmek adına tüm paranızı çaldırma riskiniz olduğunu mutlaka aklınızın bir köşesinde tutun.

Mehmet Çetinkaya

About Author

a volunteer :)

65 Comments for this blog

 • Bilal Rıdvan Tekeç
  Bilal Rıdvan Tekeç

  07-04-2016 04:54:00

  Romanyada ki çoğu banka türk lirasını kabul etmiyor isteğiniz reddedildi diyor. Garanti bankası buldum kaldığım yerde yarın ziraat kartımla ordan çekmeyi deniycem . Zira vakıfbankı kabul etmedi. Ancak çoğu banka hata veriyor ve türk lirasını çevirmiyor Romen leyine. Romanyaya geleceklerin bilgisine :D

 • Kevin Aguero
  Kevin Aguero

  28-11-2016 10:46:47

  Ben adıyla Kevin Aguero Soldado'yum ve herkesin peşin ödemeden ona ihtiyaç duyanlara kredi sunduğumu bilmesini istiyorum. Her çeşit krediyi% 3'lük çok düşük bir faiz oranı ile sunuyoruz. Tüm ilgi duyan adaylar tereddüt etmemelidir çünkü bu teklif orijinaldir. Bugün bize +2347059073801 numaralı telefondan WhatsApp numaramızdan veya + 1-918-771-4875 numaralı telefondan ve doğrudan e-postayla kevinloans@outlook.com adresinden veya Veya web sitesinden bize ulaşın: http://kevin54442016.wixsite.com/kevinloans KEVIN AGUERO SOLDADO

 • Alex Peter
  Alex Peter

  04-12-2017 04:22:42

  Merhaba! Bir finansal uzmanlardan oluşan bir şirketiz, nakit kredi finansmanı ihtiyacınız olan miktardır ve çeşitli ekonomik faaliyetlerini gerçekleştiren koşullarla yapmaktadır. Biz, 1.000.000,00% her çeşit krediyi 1.000.000,00% 2 faizle sunuyoruz ve bankanıza iyi bir iz sürüyoruz file.via e-posta: alexpeter718@gmail.com veya web sitemizi ziyaret edin: https://alexpeter718.wixsite.com/alexanderfinancial

 • Jane Alison
  Jane Alison

  29-12-2017 02:48:32

  Merhaba, Bu, genel bir topluluğa, özel bir kredi verme yetkisine sahip olan Bayan Rose Badmus'un, herhangi bir finansal yardıma muhtaç olan herkes için finansal bir fırsat yarattığını bildirmek içindir. Bireylere, firmalara ve şirketlere sadece% 2 faiz oranı ile açık ve anlaşılır şartlar ve koşullar altında kredi veriyoruz. bugün bize e-posta ile ulaşın, böylece kredi koşullarımızı ve koşullarımızı şu adreslerde size verebiliriz: (roseofsharonfinance@gmail.com)

 • Anna Scot
  Anna Scot

  14-03-2018 10:58:46

  Bir kredi almakta zorlanıyorsanız veya acil bir mali desteğe ihtiyacınız varsa,% 2'lik bir faiz oranıyla 1000 $ ila 100.000.000 milyon dolar aralığında kredi sunuyoruz, ayrıca Kişisel Krediler sunuyoruz (Güvenli ve Teminatsız) * İşletme Kredileri * Ev İyileştirme * Mucit Kredileri * Otomatik Krediler * Sağlık kredisi, vs. Meşru bir borç için bugün bizimle iletişime geçerek, hizmetlerimizin en iyilerini sizlere sunacağız. Email: lucasloanlendingcompania@gmail.com Whatapp: +1(857)325-5437 Web sitesi: http://lucasloanlendingcompania.webs.com/ Ben Anna Scot Bir kişisel kredi ile bana yardımcı olmak için Lucas Loan Lending Compania gelen Carl Logan takdir etmek istiyorum, Şirket geri ödeme şartları ve şartları kabul ettikten sonra stres olmadan kredim var, Eğer mali yardım gerekiyorsa onlara başvurun e-mail ile. E-posta: lucasloanlendingcompania@gmail.com Whatapp: +1(857)325-5437 Web sitesi: http://lucasloanlendingcompania.webs.com/ benim işimi finanse etmek için bir iş kredisi ile ilgileniyorum Şu anda bir kredi almakta zorluk çekiyor muydunuz şimdi endişeleniyor nomore, çünkü ödünç veren Lucas Loan Compania her türlü krediyi sunuyor ve aynı zamanda güvenli bir kredi ev sunuyoruz, ayrıca işinize yatırım yapmak için bize kredi verin: Mobil whatsapp: +1 (857)325-5437 E-posta: lucasloanlendingcompania@gmail.com Web sitesi: http://lucasloanlendingcompania.webs.com/ Merhaba, Sevgili Kredi Arayanlar Amerika Birleşik Devletleri (ABD) den Lucy martins ben 2 yıldan fazla bir kredi için arıyorlar ve tüm kredi verenler ile 3,300,00 $ daha fazla rip beni var olsun, ben var olduğunu düşündüm Ben bir online kredi almak için bir gün benim için James Butler denilen bir arkadaşım bana bir krediye ihtiyacınız varsa bana 15,000.00 $ bir borç ödünç vermek Bay Carl Logan adında bir yasal ve gerçek kredi borç veren bana yönlendirin. Ona ulaşın: Email: lucasloanlendingcompania@gmail.com Whatapp: +1(857)325-5437 Web sitesi: http://lucasloanlendingcompania.webs.com/ Lucasloanlendingcompania@gmail.com'ın en iyi krediyi sunması doğru mu?

 • Anna Scot
  Anna Scot

  14-03-2018 10:59:31

  Ben Anna Scot Bir kişisel kredi ile bana yardımcı olmak için Lucas Loan Lending Compania gelen Carl Logan takdir etmek istiyorum, Şirket geri ödeme şartları ve şartları kabul ettikten sonra stres olmadan kredim var, Eğer mali yardım gerekiyorsa onlara başvurun e-mail ile. E-posta: lucasloanlendingcompania@gmail.com Whatapp: +1(857)325-5437 Web sitesi: http://lucasloanlendingcompania.webs.com/

 • Murat Acar
  Murat Acar

  28-05-2018 04:01:48

  Herkese merhaba, mali olarak sıkıldınız mı? Kredi ve borçlarını ödemek için para mı istiyorsunuz? Kendi İşinizi kurmak için finansman mı istiyorsunuz? Çeşitli amaçlarla özel veya Business Loan'a ihtiyacınız var mı? Büyük Projeler yürütmek için kredi mi arıyorsunuz? Bugün bir Krediyi güvence altına alın ve ödüllendirici bir şeyle başlayın. Müşterilerimizle samimi bir ilişki kurduğumuzdan işlemimiz% 100 garantilidir. Kredisiz Krediler, Teminatsız, Kolay adımlar, hızlı fonlama ve% 2'lik düşük faiz oranı ile Krediler sunuyoruz. Neden finansal bir çöküşte kalsın? E-posta ile bugün bize ulaşın: (muratacarfinancialservice@gmail.com)

 • Macus Lil
  Macus Lil

  08-06-2018 12:11:35

  Herkese merhaba, Hayalinizi gerçekleştirmenize yardımcı oluyoruz, her zaman kötü film çekmeniz yeterli, europafinancialgrowth@gmail.com adresinde ihtiyacınız olan rüya kredinizi% 2'lik düşük bir faiz oranıyla geciktirmeden alabilirsiniz. Şimdi başvur. Macus

 • julie june
  julie june

  21-06-2018 04:07:17

  Sayın Bay / Bayan, Kredi dosyaları uygulamanızın reddedilmesiyle bankaların çıkmaza son vermesi için maddi zorluklarla başa çıkmak için bireyler arasında nakdi kredilere ihtiyacınız var mı? İhtiyacınız olan miktarlarda ve hayatınızı kolaylaştıracak şartlarda kredi yapabilen bireysel bir finansal uzmanım. Bunlar size yardımcı olabileceğim bölgeler. ev borcu Kişisel Krediler Yatırım Kredileri Borç konsolidasyon kredisi Kredinin kazanılması Krediye ihtiyaç duyan herhangi bir cisme 1000 € ile 100,000,000 € arasında kredi teklif ediyoruz, bu nedenle e-postanızdaki acil krediniz için bugün bize ulaşın. İletişim bilgileri. E-posta: (mrslindarobertloanfirm@outlook.com) http://privatelanders12.wixsite.com/loan

 • Harry Jim
  Harry Jim

  22-06-2018 04:42:32

  Merhaba, Acil kredinizi hemen bugün e-posta yoluyla bizimle iletişime geçin:harryjim598@gmail.com

 • Luis Carlos
  Luis Carlos

  14-07-2018 04:57:00

  ŞİMDİ GEÇERLİ OLDUĞUNDA BİR KREDİ İHTİYACINIZ VAR. Her türlü kredi ve finansal hizmetler sunuyoruz. Kredimiz, işletmeden kişisel kredilere ya da uzun vadeli ya da kısa vadeli koşullara ve uygun faiz oranlarına (% 2) sahiptir. Kredi sürecimiz garantilerle çok hızlı ve güvenilirdir. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için, luiscarlosfinance@outlook.com lütfen bize ihtiyacınız olan kredi miktarını bildirin ve kredinin süresini isteyin. Sizden duymayı umuyoruz. Aşağıdaki e-posta adresine bir mesaj gönderebilirsiniz. luiscarlosfinance@outlook.com

 • Luis Carlos
  Luis Carlos

  14-07-2018 05:02:42

  ŞİMDİ GEÇERLİ OLDUĞUNDA BİR KREDİ İHTİYACINIZ VAR. Her türlü kredi ve finansal hizmetler sunuyoruz. Kredimiz, işletmeden kişisel kredilere ya da uzun vadeli ya da kısa vadeli koşullara ve uygun faiz oranlarına (% 2) sahiptir. Kredi sürecimiz garantilerle çok hızlı ve güvenilirdir. Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için, luiscarlosfinance@outlook.com lütfen bize ihtiyacınız olan kredi miktarını bildirin ve kredinin süresini isteyin. Sizden duymayı umuyoruz. Aşağıdaki e-posta adresine bir mesaj gönderebilirsiniz. luiscarlosfinance@outlook.com

 • Susan Benson
  Susan Benson

  15-07-2018 11:24:02

  Sunshine Financial Group'a HOŞGELDİNİZ, hedefimiz mükemmel profesyonel hizmetler sunmaktır. İş adamı mı yoksa kadın mı? Bazı finansal karmaşa içinde misiniz yoksa kendi işinizi kurmak için paraya ihtiyacınız var mı? Yerel bankalardan ve diğer finans kurumlarından sermaye kredisi almak bu kadar zor mu? Biz meşru ve saygın bir kredi şirketiyiz. Biz finansal yardım ile dinamik bir şirketiz, Bizim ana hedef hak ettiğiniz hizmetleri almak yardımcı olmaktır, Bizim program bir anda ihtiyacınız olanı almak için en hızlı yoldur. Her türlü kredi paketini (Kişisel Kredi, Ticari Krediler, vb.), Kredi tutarımız 1.000.000 ABD Doları ile 100 Milyon ABD Doları arasında ve 1 ila 30 yıllık bir yeniden ödeme süresinden oluşuyor. % 3'lük FAİZ ORANINDA KREDİ İÇİN BAŞVURU Bir kredi almakla ilgileniyorsanız, lütfen aşağıdaki e-posta yoluyla daha fazla bilgi için bize yazın. Email: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) En kısa sürede sizden haber almak için sabırsızlanıyoruz. Saygılarımla Susan Benson

 • Kvithyll Frank
  Kvithyll Frank

  01-08-2018 11:03:07

  % 2 düşük faiz oranlı krediler sunuyoruz ve kredi kontrolü yapılmıyor, Kişisel krediler, borç konsolidasyonu kredileri, risk sermayesi, işletme kredileri, eğitim kredileri, Konut kredileri sunuyoruz ve bizimle çalışmak sizin için iyi bir deneyim olacaktır. Bize şu adresten ulaşın: hobelmanfinance@gmail.com kredi, tabiiyetine bakılmaksızın herkese açıktır. E-posta: hobelmanfinance@gmail.com Web sitesi: https://hobelmanfinance346789211.wordpress.com/

 • Macus Lil
  Macus Lil

  03-08-2018 12:15:41

  Herkese merhaba Sadece% 2 faizle gerçek çevrimiçi para hizmetlerine kolay erişim. Bir sonraki krediyi al. Bireysel Krediler (güvenli ve teminatsız) İşletme kredisi (güvenli ve güvenlik teminatı) Konsolidasyon Kredisi ve daha fazlası. Sertifikalı, güvenilir, güvenilir, güçlü, hızlı ve dinamikiz. İlgilenen başvurular e-posta yoluyla bizimle iletişime geçmelidir: europafinancialgrowth@gmaIl.com Web sitesi: https://europafinancialgro.wixsite.com/euro

 • John Ahmed
  John Ahmed

  18-10-2018 06:01:35

  Acil bir krediye ihtiyacınız var mı? Borçlarınızı, iş genişlemenizi, kişisel nedenlerinizi temizlemek istiyor musunuz? Hızlı ve güvenilir krediniz için 3%'lük düşük faiz oranıyla ve iyi kredi koşullarına sahip uygun fiyatlı geri ödeme planıyla lütfen bizimle iletişime geçin. Email: russell.credit40@gmail.com

 • Renee Linda
  Renee Linda

  19-10-2018 12:06:11

  İyi günler, Ben şu anda ABD'de yaşayan Bayan Renee'yim, şu anda evli ve iki çocuklu bir kadınım ve ağustos 2015'te finansal bir durumda kaldım ve oğlumun ilaçları için faturalarımı tazmin etmem ve ödemem gerekiyordu. Hem özel hem de kurumsal olarak çeşitli kredi şirketlerinden borçlanmayı denedim, ancak asla başarıya ulaşamadım ve çoğu banka kredimi reddetti. Ama Tanrı'nın sahip olacağı gibi, Tanrı'nın bir kadınına, Bayan Valleria Ali tarafından özel bir kredi veren borç vericiyle tanıştırıldım ve 100.000 USD USD'lik bir kredi toplamı aldım ve bugün bir işletme sahibiyim ve çocuklarım şu an iyi durumda. Yani sevgili,% 2 düşük faiz oranı ve daha iyi geri ödeme planları ve programı ile bir kredi sağlama referans ile herhangi bir firma ile irtibata geçmeniz gerekiyorsa, lütfen MrJames ile irtibata geçin Ben bunu yapıyorum bilmiyorum ama çok mutluyum şimdi ve insanlara onun hakkında daha fazla bilgi vermeye karar verdim, hem bireylere hem de şirketlere her türlü krediyi teklif ediyor ve aynı zamanda Tanrı'nın onu daha fazla kutsamasını istiyorum. Bu e-posta yoluyla şirketiyle iletişim kurabilirsiniz: valleriaali67@gmail.com

 • Oakland Capitals
  Oakland Capitals

  23-10-2018 10:47:07

  Oakland Capitals'a Hoş Geldiniz, Çalışkan insanlara,% 3'lük bir faiz oranıyla bireysel kuruluşlar için ihtiyaç duydukları fonları hızlı bir şekilde almaları için finansal destek sunuyoruz. Esnek kredi limitimiz var, Milyonlarca kişi tarafından güvence altına alın, Dakikalar içinde uygulayın. Bizim Özelliklerimiz; Hızlı Uygulama, Anında Karar, Hızlı Fonlama, Özel Destek. İletişim Ofisi: oakland.formal@hotmail.com

 • Larry Buknor
  Larry Buknor

  24-10-2018 09:52:52

  Bu, kamuoyuna kolay kredinin şu anda% 2 faiz oranında verildiğini bildirmek için sadece ciddi kişilerin kaydolması gerekmektedir. temas Kredi Aracı: Larry Buknor Web sitesi: //worldbestloans.wix.com/worldbestloans Kredi Aracı: Larry Buknor Whats'App Numarası: +18454007792 Email: worldbestloans@gmail.com Teşekkür ederim.

 • Adrian Bayford
  Adrian Bayford

  28-10-2018 03:36:33

  Merhaba Bir krediye ihtiyacın var mı? % 2 faiz oranıyla kredi veriyoruz, daha fazla detay için bizimle iletişime geçin (adribay0008@gmail.com)

 • Adrian Bayford
  Adrian Bayford

  28-10-2018 03:39:51

  Merhaba Bir krediye ihtiyacın var mı? % 2 faiz oranıyla kredi veriyoruz, daha fazla detay için bizimle iletişime geçin (adribay0008@gmail.com)

 • Adrian Bayford
  Adrian Bayford

  05-11-2018 12:13:57

  Merhaba Bir krediye ihtiyacın var mı? % 2 faiz oranıyla kredi veriyoruz, daha fazla detay için bizimle iletişime geçin (adribay0008@gmail.com)

 • Adrian Bayford
  Adrian Bayford

  05-11-2018 12:14:11

  Merhaba Bir krediye ihtiyacın var mı? % 2 faiz oranıyla kredi veriyoruz, daha fazla detay için bizimle iletişime geçin (adribay0008@gmail.com)

 • Midland Home
  Midland Home

  16-11-2018 01:10:05

  Burada hızlı ve okunaklı bir kredi alın: whatsapp +917204719376 midlandcreditonline.com@gmail.com

 • Midland Home
  Midland Home

  16-11-2018 01:11:14

  İşletme kredisi, kişisel kredi, yatırım kredisi, borç konsolidasyonu ve konut alımı gibi bir krediye ihtiyaç duyan herkese her türlü finansal yardımı sunuyoruz.% 2 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi sunuyoruz. Bu Fonlama programı, bir müşterinin düşük faizli geri ödeme yapabilmesini sağlar. * Kişisel Krediler * Borç konsolidasyon kredileri * İşletme Kredileri * Eğitim Kredileri * ipotek İçtenlikle, whataspp: +917204719376 Sadece bu e-postayı yanıtla: midlandcreditonline.com@gmail.com

 • Midland Home
  Midland Home

  16-11-2018 01:12:17

  İşletme kredisi, kişisel kredi, yatırım kredisi, borç konsolidasyonu ve konut alımı gibi bir krediye ihtiyaç duyan herkese her türlü finansal yardımı sunuyoruz.% 2 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi sunuyoruz. Bu Fonlama programı, bir müşterinin düşük faizli geri ödeme yapabilmesini sağlar. * Kişisel Krediler * Borç konsolidasyon kredileri * İşletme Kredileri * Eğitim Kredileri * ipotek İçtenlikle, whataspp: +917204719376 Sadece bu e-postayı yanıtla: midlandcreditonline.com@gmail.com

 • Susan Benson
  Susan Benson

  22-11-2018 12:19:20

  Merhaba ve Sunshine Financial Group A.Ş.'ye Hoş Geldiniz Bu sertifikalı, saygın, meşru ve akredite kredi Şirketidir. Bir krediye acil ihtiyaç duyan herkese maddi yardım sağlıyoruz, Her türlü kredi, Kişisel kredi veya Ticari Krediler sunuyoruz ve ayrıca bir projeyi başlatmak veya bir ev ya da araba almak için size bir kredi verebiliriz. Yerel bankalardan ve diğer finans kurumlarından öz kaynak kredisi almak bu kadar zor mu? daha fazla endişe Sunshine Financial Group Inc, dünya çapında kredi almak söz konusu olduğunda geri geldi. Bir kredi başvurusunda bulunun ve 24 saat içinde size nakit olarak para gönderin. Sunshine Financial Group Inc güvenli, hızlı ve kolaydır. ANAHTAR FAYDALAR: - Her zaman, her yerde uygulayın. - 24 saatten daha kısa sürede nakit alın - 50 Milyon Euro'ya kadar borç almak - Gizli ücret yok. - Düşük faiz oranı% 3 - 1-30 yıl boyunca, haftalık, aylık veya yıllık geri ödeme tarihini seçmek için şans elde edersiniz. - Yüksek Güvenceli Aracılar / Danışmanlar / Komisyoncular müşterilerini getirebilirler ve% 100 korunurlar. Tam bir güvenle, tüm tarafların yararları için birlikte çalışacağız. 24 saat içinde acil bir krediye ihtiyacınız varsa, aşağıdaki e-posta adresi aracılığıyla daha fazla bilgi için bize yazın. İçtenlikle Susan Benson CEO, S.F.G.I Email: (sunshine_fginc@outlook.com) Email: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) WhatsApp: (+447903159998)

 • Lehmann Schulz
  Lehmann Schulz

  30-12-2018 05:48:16

  Merhaba Bir işletme kurmak veya emlak ve her türlü işletme finansmanı için faturaları ve kurumsal finansal kaynakları ödemek için borç paraya mı ihtiyacınız var? Kredilerimiz uygun faiz oranları ile hem uzun hem de kısa vadelidir. % 2 faiz oranlı krediler sunuyoruz, daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin (lehmannschulz07@gmail.com)

 • Lehmann Schulz
  Lehmann Schulz

  30-12-2018 05:48:29

  Merhaba Bir işletme kurmak veya emlak ve her türlü işletme finansmanı için faturaları ve kurumsal finansal kaynakları ödemek için borç paraya mı ihtiyacınız var? Kredilerimiz uygun faiz oranları ile hem uzun hem de kısa vadelidir. % 2 faiz oranlı krediler sunuyoruz, daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin (lehmannschulz07@gmail.com)

 • Kvithyll Frank
  Kvithyll Frank

  08-01-2019 01:52:49

  Herhangi bir finansal zorlukta mısınız? ŞAYET EVET İSE! Kvithyll Finans ve İpotek Limited Şirketi ile iletişim kurun Küçük ve büyük krediler için. Bireysel Kredi, Borç Konsolidasyon Kredisi, Risk Sermayesi, İşletme Kredisi, Eğitim Kredisi, Konut Kredisi gibi finansal ihtiyaçlarınızı% 2 faiz oranıyla karşılamak için her türlü kredi hizmetini sunuyoruz. Bugün e-posta yoluyla bize ulaşın: kvithyllfinance@gmail.com Mali Memnuniyetiniz Hedefimizdir ve bizimle çalışmak iyi bir deneyim olacaktır. Whatsapp: +17816567138 Kredi, milliyete bakılmaksızın herkese açıktır. E-posta: kvithyllfinance@gmail.com

 • Bryan Anthony
  Bryan Anthony

  20-01-2019 02:53:29

  Herkese merhaba, Yeni ev satın alma, inşaat, emlak kredisi, refinansman, borç konsolidasyonu, kişisel veya iş amaçlı finansman seçenekleri mi arıyorsunuz? Geleceğe Hoşgeldiniz! Finansman bizimle kolaylaştı. Finansal hizmetimizi, uzun ve kısa kredi vadeleri için% 2'lik düşük ve uygun fiyatlı bir faiz oranıyla sunarken bize ulaşın. İlgi çeken başvuru sahibi, e-posta yoluyla daha fazla kredi edinme prosedürleri için bizimle iletişime geçmelidir gmail'e @ Bryanloaners. com

 • Carter Collins
  Carter Collins

  30-01-2019 01:25:21

  Mali Yardıma ihtiyacınız var mı? Kredileri% 2 faiz oranıyla, €5.000,00 - €15.000.000.00 - 1 yıl - 20 yıl arasında veriyoruz. Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin (cartercreditunionoffer.link@gmail.com). * Ticari Krediler. * Kişisel Krediler. * Ticari Krediler. * Yatırımlar Krediler. * Kalkınma Kredileri. * Satın Alma Kredileri. * İnşaat kredisi. * Ticari Krediler Ve Daha Fazlası: Saygılarımla Bay Carter Collins

 • Clara Morgan
  Clara Morgan

  12-02-2019 06:17:15

  Merhaba 18 yaşın üzerindeki tüm bireylere acil kredi veriyoruz, bu e-posta ile bize geri dönün (clara_morgan@outlook.com) veya daha fazla bilgi için (12094540987) numaralı Hangout aracılığıyla bize ulaşın. Clara Morgan

 • Midland Home
  Midland Home

  14-02-2019 04:05:48

  İşletme kredisi, kişisel kredi, yatırım kredisi, borç konsolidasyonu ve konut alımı gibi bir krediye ihtiyaç duyan herkese her türlü finansal yardımı sunuyoruz.% 2 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi sunuyoruz. Bu Fonlama programı, bir müşterinin düşük faizli geri ödeme yapabilmesini sağlar. * Kişisel Krediler * Borç konsolidasyon kredileri * İşletme Kredileri * Eğitim Kredileri * ipotek İçtenlikle, whataspp: +917204719376 Sadece bu e-postayı yanıtla: midlandcreditonline.com@gmail.com

 • Midland Home
  Midland Home

  14-02-2019 04:05:59

  İşletme kredisi, kişisel kredi, yatırım kredisi, borç konsolidasyonu ve konut alımı gibi bir krediye ihtiyaç duyan herkese her türlü finansal yardımı sunuyoruz.% 2 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi sunuyoruz. Bu Fonlama programı, bir müşterinin düşük faizli geri ödeme yapabilmesini sağlar. * Kişisel Krediler * Borç konsolidasyon kredileri * İşletme Kredileri * Eğitim Kredileri * ipotek İçtenlikle, whataspp: +917204719376 Sadece bu e-postayı yanıtla: midlandcreditonline.com@gmail.com !!

 • Midland Home
  Midland Home

  14-02-2019 04:06:36

  İşletme kredisi, kişisel kredi, yatırım kredisi, borç konsolidasyonu ve konut alımı gibi bir krediye ihtiyaç duyan herkese her türlü finansal yardımı sunuyoruz.% 2 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi sunuyoruz. Bu Fonlama programı, bir müşterinin düşük faizli geri ödeme yapabilmesini sağlar. * Kişisel Krediler * Borç konsolidasyon kredileri * İşletme Kredileri * Eğitim Kredileri * ipotek İçtenlikle, whataspp: +917204719376 Sadece bu e-postayı yanıtla: midlandcreditonline.com@gmail.com

 • Midland Home
  Midland Home

  16-02-2019 01:07:39

  İşletme kredisi, kişisel kredi, yatırım kredisi, borç konsolidasyonu ve konut alımı gibi bir krediye ihtiyaç duyan herkese her türlü finansal yardımı sunuyoruz.% 2 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi sunuyoruz. Bu Fonlama programı, bir müşterinin düşük faizli geri ödeme yapabilmesini sağlar. * Kişisel Krediler * Borç konsolidasyon kredileri * İşletme Kredileri * Eğitim Kredileri * ipotek İçtenlikle, whataspp: +917204719376 Sadece bu e-postayı yanıtla: midlandcreditonline.com@gmail.com

 • Midland Home
  Midland Home

  16-02-2019 01:07:48

  İşletme kredisi, kişisel kredi, yatırım kredisi, borç konsolidasyonu ve konut alımı gibi bir krediye ihtiyaç duyan herkese her türlü finansal yardımı sunuyoruz.% 2 gibi düşük bir faiz oranıyla kredi sunuyoruz. Bu Fonlama programı, bir müşterinin düşük faizli geri ödeme yapabilmesini sağlar. * Kişisel Krediler * Borç konsolidasyon kredileri * İşletme Kredileri * Eğitim Kredileri * ipotek İçtenlikle, whataspp: +917204719376 Sadece bu e-postayı yanıtla: midlandcreditonline.com@gmail.com

 • Harry Smith
  Harry Smith

  02-03-2019 12:33:04

  Ben, Amerika Birleşik Devletleri'nde meşru bir borç veren Bay Harry Smith. % 1 ile 5.000 ila 500 milyon $ ve üzerinde teklif ediyoruz. Acil bir yatırım ve gelişme için acilen bir krediye ihtiyacınız varsa, lütfen daha fazla bilgi için e-posta adresime başvurun: hs777434@gmail.com. (1) Tam ad: (2) Gerekli olan kredi miktarı: (3) Kredinin süresi: (4) Ülke: (5) Telefon numarası: (6) Aylık Gelir: (7) Seks: Teşekkürler. Bay HARRY SMITH.

 • Jill curran Prospectgrups
  Jill curran Prospectgrups

  06-03-2019 11:53:58

  İşletme kredisi arayan bir İşletme Sahibi veya Broker / Mali Müşavir misiniz veya Kişisel kredisi mi arıyorsunuz? Faiz oranlarımız uygun olup, yıllık% 3 ile% 4,5 arasında değişen faiz oranları kredi türüne bağlıdır. İlgileniyorsanız, lütfen bugün bizimle iletişime geçin Via: info.prospect@groupmail.com veya daha fazla bilgi için +1 (209) 248-2158 numaralı telefondan whatsapp hakkında bize mesaj gönderin.

 • Golden Finance
  Golden Finance

  12-03-2019 02:47:00

  Krediye ihtiyaciniz var mi? Varsa, daha fazla bilgi için lütfen bize ulasin: offer0148@gmail.com. Ve lütfen asagidaki ayrintilari doldurun mu? Isim: Soyadi: Uyrugu: Yas: Aylik gelir: Kredi Gerekli Tutar: Kredi Süresi: Sabit Numaralar: Mobil Numaralar: Saygilarimla tesekkür ederim

 • Theresa Oliver
  Theresa Oliver

  28-03-2019 12:39:26

  Ben Theresa Oliver adına. ancak birkaç ay önce ABD’de yaşıyorum, maddi sıkıntı içindeydim ve umutsuzluğum yüzünden. ve çünkü ben bir kadınım, 2 çocuğu ve tüm dünyası. (CREDIT-SUISSE) Kredi Hizmetlerinden (Bayan Antonia Rowan) çok borç veren birine, ailemi kurtarmak için 85% USD USD tutarında ve% 3 faiz oranıyla 85.000,00 USD tutarında bir krediyle ailemi kurtarmak için gönderdiği kurtarıcı oldu: credit-suisse147@hotmail.com

 • Pavian Bilbo
  Pavian Bilbo

  07-05-2019 11:28:43

  Dava kredisi mi arıyorsunuz? Kişisel yaralanma davası için borç mu? Dava ile güvence altına alınan kişisel kredi? Kişisel yaralanma, tıbbi uygulama hatası veya toplu dava ile güvence altına alınabilecek bir kredi mi arıyorsunuz? Davalar için fon sağlıyoruz. Bu bir kredi değil - ne olursa olsun bir kredi geri ödenmek zorunda. Hukuki fonlarımızla, sadece dava açılırsa veya kazanırsanız bize ödeme yaparsınız. Eğer kaybedersen, para sende kalsın! İhtiyacınız olan parayı şimdi alın, yıllar sonra değil. Faturaları ödemek. Davanızı daha az masrafa düşürmek zorunda kalmayın. Unutma, bu bir dava kredisi değil - bu bir dava fonu. Sadece davanız kazanırsa ödeyin! Yasal fonlar 1.000 ile 250.000 $ arasında mevcuttur. Whats'App Numarası: +18454007792 Eamil: larry88buknor@mail.ru

 • Mary Mason
  Mary Mason

  15-05-2019 10:32:57

  Sky Wealth kredisi Firma,% 3 faiz oranıyla kredi veriyoruz. İyi günler efendim Biz özel bir şirketiz ve düşük faiz oranları ile kredi sunarken, kredinin miktarının 100 milyon kredinin iş geliştirme için 1.000 Euro kredinin hükümleri arasında olduğunu belirliyoruz: kenar / iş genişletme rekabet gücü. Çeşitli krediler sunuyoruz * Kişisel Krediler (teminatlı ve teminatsız) * Ticari Krediler (güvenli ve teminatsız) * Konsolidasyon Kredisi Ön ödeme yok    Bu reklamı okumak için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Daha fazla bilgi ve sorularınız için bugün bize e-posta gönderin skywealthloanfirm@gmail.com skywealthloanfirm@gmail.com skywealthloanfirm@gmail.com Bayan Mary Mason.

 • Lanlazar Marcus
  Lanlazar Marcus

  24-05-2019 10:05:42

  Merhaba, Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? 2.000.00 ile 100.000.000.00 arasında değişen krediler sunuyoruz, güvenilir, güçlü, hızlı ve dinamik, kredi kontrolü olmadan ve bu transfer süresi boyunca% 100 garantili dış krediler sunuyoruz.     Ayrıca tüm krediler için tüm krediler için% 3 faiz oranı olan ve ön ödemesiz olarak kredi verdik ... Eğer ilgileniyorsanız, bu e-posta yoluyla bize geri dönün. Lütfen, ilgileniyorsanız, bize geri dönün: zekoceanfinance1@gmail.com                                                                 zekoceanfinance@gmail.com Saygılarımızla, Bay Lanlazar Marcus zekoceanfinance@gmail.com zekoceanfinance1@gmail.com

 • Lanlazar Marcus
  Lanlazar Marcus

  30-05-2019 11:10:59

  Merhaba, Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? 2.000.00 ile 100.000.000.00 arasında değişen krediler sunuyoruz, güvenilir, güçlü, hızlı ve dinamik, kredi kontrolü olmadan ve bu transfer süresi boyunca% 100 garantili dış krediler sunuyoruz.     Ayrıca tüm krediler için tüm krediler için% 3 faiz oranı olan ve ön ödemesiz olarak kredi verdik ... Eğer ilgileniyorsanız, bu e-posta yoluyla bize geri dönün. Lütfen, ilgileniyorsanız, bize geri dönün: zekoceanfinance1@gmail.com                                                                 zekoceanfinance@gmail.com Saygılarımızla, Bay Lanlazar Marcus zekoceanfinance@gmail.com zekoceanfinance1@gmail.com

 • Lutheran Hospital
  Lutheran Hospital

  12-06-2019 08:26:30

  Bu, böbrek satmak isteyen herkese açık bir ilan, böbrek nakli ihtiyacı olan hastalarımız var, bu nedenle böbrek satmakla ilgileniyorsanız, lütfen iowalutheranhospital@gmail.com adresindeki e-posta adresimizden bizimle iletişime geçin. Ayrıca +1 515 882 1607 numaralı telefondan whatsapp'ı arayabilir veya bize yazabilirsiniz. NOT: Güvenliğiniz garanti altındadır ve hastamız, onları kurtarmak için böbrek bağışı yapmayı kabul eden herkese büyük miktarda para ödemeyi kabul etmiştir. Sizden haber almayı umuyoruz, böylece bir hayat kurtarabilirsiniz.

 • Kredi esssel Krediessel
  Kredi esssel Krediessel

  05-07-2019 08:37:43

  5.000 $ 'dan 500.000.000 dolara acil kredi veriyoruz bize e-posta gönderin: E-posta: easyway.inc@outlook.com WHATSAPP: +918792793265

 • Alexander Alexis
  Alexander Alexis

  15-07-2019 02:37:51

  Merhaba, Bir yatırımcıya ihtiyacınız var mı? İşletmenize başlamak için bir krediye mi yoksa kişisel bir krediye mi ihtiyacınız var? Şirketlere ve bireye% 3 faiz oranı ile iş ve kişisel kredi / kredi sağlama kapasitesine sahibiz. Yatırımcılarımız aynı zamanda projeleri finanse ediyor. Daha fazla bilgi için E-posta ile iletişim kurun: avantcworld@gmail.com whatsapp: +13219993670 https://avantinc.webnode.com sadece ciddi insanlar için içtenlikle Alexander Avant Kredisi Garantili kredi teklifi

 • Alexander Alexis
  Alexander Alexis

  15-07-2019 02:38:11

  Merhaba, Bir yatırımcıya ihtiyacınız var mı? İşletmenize başlamak için bir krediye mi yoksa kişisel bir krediye mi ihtiyacınız var? Şirketlere ve bireye% 3 faiz oranı ile iş ve kişisel kredi / kredi sağlama kapasitesine sahibiz. Yatırımcılarımız aynı zamanda projeleri finanse ediyor. Daha fazla bilgi için E-posta ile iletişim kurun: avantcworld@gmail.com whatsapp: +13219993670 https://avantinc.webnode.com sadece ciddi insanlar için içtenlikle Alexander Avant Kredisi Garantili kredi teklifi

 • Alexander Alexis
  Alexander Alexis

  15-07-2019 02:38:24

  Merhaba, Bir yatırımcıya ihtiyacınız var mı? İşletmenize başlamak için bir krediye mi yoksa kişisel bir krediye mi ihtiyacınız var? Şirketlere ve bireye% 3 faiz oranı ile iş ve kişisel kredi / kredi sağlama kapasitesine sahibiz. Yatırımcılarımız aynı zamanda projeleri finanse ediyor. Daha fazla bilgi için E-posta ile iletişim kurun: avantcworld@gmail.com whatsapp: +13219993670 https://avantinc.webnode.com sadece ciddi insanlar için içtenlikle Alexander Avant Kredisi Garantili kredi teklifi

 • Alexander Alexis
  Alexander Alexis

  15-07-2019 02:38:33

  Merhaba, Bir yatırımcıya ihtiyacınız var mı? İşletmenize başlamak için bir krediye mi yoksa kişisel bir krediye mi ihtiyacınız var? Şirketlere ve bireye% 3 faiz oranı ile iş ve kişisel kredi / kredi sağlama kapasitesine sahibiz. Yatırımcılarımız aynı zamanda projeleri finanse ediyor. Daha fazla bilgi için E-posta ile iletişim kurun: avantcworld@gmail.com whatsapp: +13219993670 https://avantinc.webnode.com sadece ciddi insanlar için içtenlikle Alexander Avant Kredisi Garantili kredi teklifi

 • Alexander Alexis
  Alexander Alexis

  15-07-2019 02:38:53

  Merhaba, Bir yatırımcıya ihtiyacınız var mı? İşletmenize başlamak için bir krediye mi yoksa kişisel bir krediye mi ihtiyacınız var? Şirketlere ve bireye% 3 faiz oranı ile iş ve kişisel kredi / kredi sağlama kapasitesine sahibiz. Yatırımcılarımız aynı zamanda projeleri finanse ediyor. Daha fazla bilgi için E-posta ile iletişim kurun: avantcworld@gmail.com whatsapp: +13219993670 https://avantinc.webnode.com sadece ciddi insanlar için içtenlikle Alexander Avant Kredisi Garantili kredi teklifi

 • Alexander Alexis
  Alexander Alexis

  15-07-2019 02:39:24

  Merhaba, Bir yatırımcıya ihtiyacınız var mı? İşletmenize başlamak için bir krediye mi yoksa kişisel bir krediye mi ihtiyacınız var? Şirketlere ve bireye% 3 faiz oranı ile iş ve kişisel kredi / kredi sağlama kapasitesine sahibiz. Yatırımcılarımız aynı zamanda projeleri finanse ediyor. Daha fazla bilgi için E-posta ile iletişim kurun: avantcworld@gmail.com whatsapp: +13219993670 https://avantinc.webnode.com sadece ciddi insanlar için içtenlikle Alexander Avant Kredisi Garantili kredi teklifi

 • Alexander Alexis
  Alexander Alexis

  15-07-2019 02:39:30

  Merhaba, Bir yatırımcıya ihtiyacınız var mı? İşletmenize başlamak için bir krediye mi yoksa kişisel bir krediye mi ihtiyacınız var? Şirketlere ve bireye% 3 faiz oranı ile iş ve kişisel kredi / kredi sağlama kapasitesine sahibiz. Yatırımcılarımız aynı zamanda projeleri finanse ediyor. Daha fazla bilgi için E-posta ile iletişim kurun: avantcworld@gmail.com whatsapp: +13219993670 https://avantinc.webnode.com sadece ciddi insanlar için içtenlikle Alexander Avant Kredisi Garantili kredi teklifi

 • Alexander Alexis
  Alexander Alexis

  15-07-2019 02:39:33

  Merhaba, Bir yatırımcıya ihtiyacınız var mı? İşletmenize başlamak için bir krediye mi yoksa kişisel bir krediye mi ihtiyacınız var? Şirketlere ve bireye% 3 faiz oranı ile iş ve kişisel kredi / kredi sağlama kapasitesine sahibiz. Yatırımcılarımız aynı zamanda projeleri finanse ediyor. Daha fazla bilgi için E-posta ile iletişim kurun: avantcworld@gmail.com whatsapp: +13219993670 https://avantinc.webnode.com sadece ciddi insanlar için içtenlikle Alexander Avant Kredisi Garantili kredi teklifi

 • Alexander Alexis
  Alexander Alexis

  15-07-2019 02:39:36

  Merhaba, Bir yatırımcıya ihtiyacınız var mı? İşletmenize başlamak için bir krediye mi yoksa kişisel bir krediye mi ihtiyacınız var? Şirketlere ve bireye% 3 faiz oranı ile iş ve kişisel kredi / kredi sağlama kapasitesine sahibiz. Yatırımcılarımız aynı zamanda projeleri finanse ediyor. Daha fazla bilgi için E-posta ile iletişim kurun: avantcworld@gmail.com whatsapp: +13219993670 https://avantinc.webnode.com sadece ciddi insanlar için içtenlikle Alexander Avant Kredisi Garantili kredi teklifi

 • Susan Benson
  Susan Benson

  17-07-2019 09:58:00

  Merhaba, Bir işletme kredisine, kişisel kredinize veya ipotek kredisine acil ihtiyacınız var mı? Cevabınız evet ise, 24-48 saat içinde kredinizi alabilmeniz için bu e-posta adresi (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com) aracılığıyla Sunshine Financial Group'tan bizimle iletişime geçmenizi önereceğim. Kredi alma konusunda Garantili yardım sunuyoruz. Kurumumuz acil ihtiyacı olan bireylere kredi temininde yardım sağlar ve bunu 5 yıldan fazla bir süredir yapıyoruz. Dünya çapında kredi veriyoruz. - 20 milyon Euro'ya kadar kredi almanıza yardımcı olacağız. - Yapılan işin gerçekliğine ilişkin yeterli Komisyon - Uygun Fiyatlı% 2.0 ile 3.0 arasında - Sıfır kredi geçmişi ile, kredi yüküyle, geliri teyit etmeden çalışıyoruz. - Bankalarda, gerçekten onay vermemizi sağlayacak yüksek düzeyde iletişimimiz var. -Sana vermeniz gerekenler: Pasaport (ehliyet belgesi olarak ehliyet veya başka bir geçerli kimlik kartı) + 18-70 yaş arası faturalar -NOTE: GİZLİ ŞARJ YOK İsim: Susan Benson Telefon (WhatsApp): +447903159998 E-posta: (sunshinefinancialgroupinc@gmail.com)

 • Jaco Hendriks
  Jaco Hendriks

  10-08-2019 11:38:40

  Merhaba Krediye ihtiyacınız var mı? Borç kredisi, işletme kredisi, sağlık kredisi, konut kredisi, öğrenci kredisi% 1,5 faiz oranı gibi her türlü krediyi veriyoruz. Mali yardım için e-posta yoluyla bugün bize ulaşın: omegacreditcompany@gmail.com Saygılarımla Jaco Hendriks

 • Murat Acar
  Murat Acar

  18-08-2019 11:32:47

  Merhaba Finansal ihtiyaçlarınızı çözmek için acil bir krediye ihtiyacınız var mı? 5.000.000 TL ile 10.000.000.00 TL arasında değişen bir kredi sunuyoruz. % 100 Garantili, Güvenilir, Verimli, Hızlı ve Dinamikiz Aynı zamanda kredi de veriyoruz (Euro, Pound ve Dolar). İlgilendiğiniz takdirde, tüm Krediler için geçerli olan faiz oranı (% 2) bize geri döner. E-posta: muratacarfinancialservice@gmail.com Teşekkürler

 • Greg Owen
  Greg Owen

  12-09-2019 06:07:36

  Meşru kredi almak her zaman büyük bir problem olmuştur. Finansal problemi olan ve bunun için çözüme ihtiyacı olan müşterilere. Kredi ve teminat konusu, müşterilerin meşru bir borç verenden kredi ararken her zaman endişelendiği bir şeydir. Ancak, borç verme sektöründe bu farkı yarattık. 5.000 Euro aralığında kredi ayarlayabiliriz. % 3'lük faiz gibi 500.000.000 Euro'ya kadar. Lütfen bu e-postayı hemen yanıtlayın: Gregowenloanfirm1@gmail.com Hizmetlerimiz Aşağıdakileri İçerir: 1) Borç Konsolidasyonu 2) İkinci İpotek 3) İşletme Kredileri 4) Kişisel Krediler 5) Uluslararası Krediler 6) Her türlü kredi 7) Aile kredisi E.T.C Sosyal güvenlik yok ve kredi kontrolü yok,% 100 Garanti. Tek yapmanız gereken tam olarak ne istediğinizi bize bildirmektir ve kesinlikle hayalinizi gerçeğe dönüştüreceğiz. GREG OWEN KREDİ FİRMİ1, bankanız NO derken EVET diyor. Son olarak, sınırsız sermayemiz olduğu için küçük ölçekli kredi şirketi, aracılar, küçük ölçekli finansal kurumlar için fon sağlıyoruz. Kredi temin etme konusunda daha ayrıntılı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin. Firma iletişim InfoEmail Adres: Gregowenloanfirm1@gmail.com

 • Derek Douglas
  Derek Douglas

  28-09-2019 01:03:12

  Merhaba, Memnuniyetiniz için rahat bir krediye mi ihtiyacınız var? Yerel ve uluslararası borçlular için uygun fiyatlı% 3 faiz kredisi sunuyoruz. Sertifikalı, güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik ve birlikte çalışıyoruz. en fazla 2 ila 50 yıl uzun vadeli kredi veriyoruz. Borç ödemek, bir iş kurmak veya başka bir nedenden ötürü doğrudan, kolay ve uygun fiyatlı bir krediye mi ihtiyacınız var? Öyleyse, kredi talebiniz için lütfen bizimle iletişime geçin. Bu teklif ciddi insanlar için. Lütfen, ilgileniyorsanız, bize ulaşın: E-posta: easyloanfirm2020@gmail.com WhatsApp: +18582644849 Biz sertifikalı, güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik. Saygılarımla, Derek Douglas easyloanfirm2020@gmail.com

 • Derek Douglas
  Derek Douglas

  28-09-2019 01:03:19

  Merhaba, Memnuniyetiniz için rahat bir krediye mi ihtiyacınız var? Yerel ve uluslararası borçlular için uygun fiyatlı% 3 faiz kredisi sunuyoruz. Sertifikalı, güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik ve birlikte çalışıyoruz. en fazla 2 ila 50 yıl uzun vadeli kredi veriyoruz. Borç ödemek, bir iş kurmak veya başka bir nedenden ötürü doğrudan, kolay ve uygun fiyatlı bir krediye mi ihtiyacınız var? Öyleyse, kredi talebiniz için lütfen bizimle iletişime geçin. Bu teklif ciddi insanlar için. Lütfen, ilgileniyorsanız, bize ulaşın: E-posta: easyloanfirm2020@gmail.com WhatsApp: +18582644849 Biz sertifikalı, güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik. Saygılarımla, Derek Douglas easyloanfirm2020@gmail.com % 3 Basit ve uygun fiyatlı kredi teklifi

 • Derek Douglas
  Derek Douglas

  28-09-2019 01:03:33

  Merhaba, Memnuniyetiniz için rahat bir krediye mi ihtiyacınız var? Yerel ve uluslararası borçlular için uygun fiyatlı% 3 faiz kredisi sunuyoruz. Sertifikalı, güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik ve birlikte çalışıyoruz. en fazla 2 ila 50 yıl uzun vadeli kredi veriyoruz. Borç ödemek, bir iş kurmak veya başka bir nedenden ötürü doğrudan, kolay ve uygun fiyatlı bir krediye mi ihtiyacınız var? Öyleyse, kredi talebiniz için lütfen bizimle iletişime geçin. Bu teklif ciddi insanlar için. Lütfen, ilgileniyorsanız, bize ulaşın: E-posta: easyloanfirm2020@gmail.com WhatsApp: +18582644849 Biz sertifikalı, güvenilir, güvenilir, verimli, hızlı ve dinamik. Saygılarımla, Derek Douglas easyloanfirm2020@gmail.com

 • Cengi̇z Sağlam
  Cengi̇z Sağlam

  13-10-2019 04:28:18

  Merhaba Bay / Bayan, kredi dosyaları başvurunuzu reddetmek suretiyle nihayetinde bankaların yarattığı kilitlenmeyi kırmak için finansal zorluklarla başa çıkmak için bireyler arasında nakit kredilere ihtiyacınız var mı? İhtiyaç duyduğunuz miktarda ve hayatı kolaylaştıran koşullarda kredi verebilecek bireysel bir finansal uzmanım. Bunlar size maddi olarak yardımcı olabileceğim alanlardır. ev Kredisi Bireysel Krediler Yatırım Kredileri Borç konsolidasyonu kredisi İnternet üzerinden kredi alımı E-posta. (Mrslindarobertloanfirm@outlook.com) https://mrslindarobertloan.wixsite.com/website

You need to sign in to reply this blog. If you are not a member, please sign up first.