Ufukta aydınlık var - Moldova

Ufukta aydınlık var - Moldova

Güzel ülkemin seçilmiş insanları , evet seçilmiş diyorum muhtemelen bu blogumu okuyorsanız sizde onlardan birisinizdir. Bunun tanımını yapmak istersek hayattan bir beklentisi olan bir amaç veya içinde bulundugumuz dünyaya birşeyler katmak için çabalayan insanlar diyebiliriz. Lise biter Üniversite başlar hayat hep basamaklardan ibarettir ve Üniversite asla son basamak değildir. Bu basamaktan sonrasıdır önemli olan bizim için muhtemelen Türkiye vatandaşıysak ve Türkiyede yasıyorsak bu pek birsey ifade etmeyecektir bir İş için.

Binlerce insanın içinden senin seçilmen mucize olacaktır eger o sanşlı kişi değilsen doğru yerde ve doğru adımda bizimle berabersin . AGH her insan için bir umut barındırır yeni bir başlangıç,yeni bir ülke ve yeni deneyimler bu süreç eminim olumlu ve olumsuz birçok şey katacaktır hayatına ve kişisel gelişimine . Her insan  yurtdışını görmeli ve hayatın Türkiyedeki gibi olmadığını, milyonlarca kültürel farklılık ,farklı diller,lehceler oldugunu bilmeli ve yeni insanlar tanımalı.

Kendine yeni bir başlangıç için şans ver.

Moldovanın başkenti Kişinev'de uzun dönem gönüllük yapıyorum. Dışardan bakıldığında oldukça fakir küçük ve gelişmemiş bir ülke imajı veren moldovadayım evet. Ben ilk Agh yapmaya karar verdigimde birçok basvuru yapmıştım ve sanşlıydım birden çok proje tarafından seçildim bunların içinde çok güzel, çok gelişmiş Avrupa ülkeride vardı gidip tatil yapacagım uzun dönem kafamı dinleyeceğim yerlerde. İşte tamda burda duralım arkadaşlar yaptığımız işin ve amacımızın tam olarak ne olduğunu yeniden düşünelim.

AGH ( Avrupa Gönüllülük Hizmeti) Evet amacımız tam da budur bulunduğumuz ülkeye hizmet etmek , insanlarla birşeyler paylaşmak,birşeyler katmak . İşte amacımın ne oldugunu düsündügüm ve farkında olduğum için benim tercihim Moldova oldu.

İnsanlara birşeyler katabileceğim bir yer ve gelişmek için yeterince potansiyeli olup fakat yardım ve hizmet bekleyen bir ülke . Burada olduğum için çok mutluyum ve bir gün dahi pişmalık duymadım projem dışında boş kalan vakitlerimi de burda yaşayan insanlarla paylaşıyor kendi işimi, mesleğimi, bilgi ve tecrübemi de gönüllü olarak onlara aktarıyorum farkında olmasamda eminim onlarda bana  birçok şey katmıştır.

İşte AGH bunun için var dostlar her insanın birbirine ihtiyacı var Din,Dil,Irk gözetmeksizin.

Birlikte olalım birlik olalım ve güzellikleri ortaya çıkaralım. 

Moldovadan sevgilerle

Veysel ANTEPLI

Veysel Antepli

About Author

Veysel Antepli

- Student

- National athelete

- English-Turkish Interpreter

0 Comments for this blog

You need to sign in to reply this blog. If you are not a member, please sign up first.