Sıkça sorulan sorular - Frequently asked questions

Sıkça sorulan sorular - Frequently asked questions

Sevgili gönüllüler, zaman zaman sizlerden gelen geri bildirimler sonucunda bu makaleyi hazırlama ihtiyacında bulunduk.
Bu makalede merak ettiklerinizi yanıtlamaya çalışacağız. Eksik sorular veya bilgiler olursa yorum yapmayı unutmayınız.


- Dear volunteers, we are needed to publish this article upon your feedbacks that you submitted occasionally.
We will try to answer your questions what you would like to know in this article. If there are unanswered questions or missing information in this article, please do not forget comment this blog. By this way it will more helpful to others.
(english version will be entered soon...)

Üye oldum ama projelere başvuru yapamıyorum?

#Bunun en büyük sebeplerinden birisi üye olduktan sonra profilinizi doldurmamanızdır(doluluk oranı en aşağı %50 olmalıdır). Bir projeye başvuru yaparken profiliniz tam olmalı ve şu bilgiler mutlaka doğru girilmelidir : ad soyad, adres, email, telefon numarası, ingilizce bilgisi.

Bu site ne işe yarıyor?

#Hepinizin de tahmin ettiği gibi bu site avrupa projelerinin yayınladığı ortak bir veritabanı. İyi de nasıl? Şöyle; projeleri olan kuruluşlar vopool üzerinden proje paylaşır, gönüllüler(üyeler yani siz) bu projeye başvuru yapar. Projeye seçilen gönüllü o projeyi yayınlayan kuruluş tarafından aranır ve seçildiği bildirilir.(bu yüzden gönüllü profilinize girdiğiniz bilgiler önemlidir.).
Neden vopool? günden güne sizlerle büyüyen veritabanı olduğu için ve kendi klasmanında bir ilk olduğu için.

Yav bu agh mi evs mi nedir? kafam çok karıştı..

#Bu konu daha önce bloglarda yayınlandı ama okumadığınızı farzederek tekrar atıfta bulunalım.
bknz. : http://vopool.net/blog/avrupa-gonullu-hizmetine-nasl-basvuru-yaplr_6.html

yukarıdaki linkten gönüllü nedir, evs/agh falan nedir hepsini hatim edebilirsiniz.

Hep motivasyon hep motivasyon, nasıl yazılıyor arkadaş bu yaa?

#Şöyle yazılıyor değerli gönüllüler. Bunun için ulusal ajans bir döküman hazırlamış sizler için.
Buyrun : http://www.ua.gov.tr/docs/default-source/gen%C3%A7lik-program%C4%B1/motivasyon-mektubu-nas%C4%B1l-yaz%C4%B1l%C4%B1r-.pdf

Projeye başvuru yaptım ama kimse beni aramadı?

#Az öncede bahsettiğim gibi seçilen gönüllüleri projeyi yayınlayan kuruluş arayarak iletişime geçer. Peki ama seçilmediysemde neden söylemiyorlar? Sebebi basit bir projeye 2 gönüllü seçilecek fakat 189 kişi başvuru yapmış, geri kalan 187 kişinin bilgilendirilmesi o kuruluş iş için büyük bir iş yükü bu yüzden sadece seçilenler aranıyor.(Fakat tasalanmayın: bununda altyapısı için çalışmaktayız. İleride seçilmeyen gönüllülere otomatik bilgilendirme yapan bir alt yapı kuruyoruz. Hadi yine iyisiniz=)
Projeye seçilmediysende sıkıntı yok. Neden mi? Proje yayınlayan birden fazla kuruluş, birden fazla proje mevcut. Biri olmadı, size uyan başka birine başvurun. Bu site sizin için o yüzden mevcut!

Devamı haftaya :) Sorularınızı yorum kısmına yazmayı unutmayın, böylelikle tüm soruları cevaplamış olacağız...

VOPOOL.NET

About Author

Vopool destek ekibi

2 Comments for this blog

 • Emircan Üye
  Emircan Üye

  06-09-2016 11:12:37

  Proje duyurusu yapan kuruluşların verdiği bilgileri öğrenmek için proje metnini okumak zaten gerekli bir şey. Fakat yaş kriteri gibi bazı kritik bilgiler kocaman yazının içinde kaybolabiliyor. Projenin en üstüne farklı bir renk ile yaş kriteri gibi bazı kritik ve önemli bilgilerin yerleştirilmesi çok güzel olur diye düşünüyorum.

 • VOPOOL.NET
  VOPOOL.NET

  13-09-2016 09:58:25

  Projelere katılım yaşı genellikle 17-30 yaşları arasıdır. http://vopool.net/blog/avrupa-gonullu-hizmetine-nasl-basvuru-yaplr_6.html Nadir olarak proje yayınlayan kuruluş özellikle şu yaşlardakini tercih ediyoruz diyebilir bu da proje detaylarında yazılır-yazılmalıdır. Bu yüzden proje detaylarında yaş için ayrıca bir bölüm yapmayı düşünmedik fakat ileride buna yönelik talep gelirse tabii ki bunu değerlendireceğiz.

You need to sign in to reply this blog. If you are not a member, please sign up first.