Kariyer Yönetimi Eğitmen Eğitimi

Kariyer Yönetimi Eğitmen Eğitimi

“Kariyer Yönetimi Eğitmen Eğitimi” Gençlik Çalışmaları Derneği tarafından düzenlenen, Avrupa Birliği‘nin Erasmus+ Programı kapsamında Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından hibelenen bir eğitim kursu projesidir. Projede Polonya, Romanya, Bulgaristan, İspanya, Portekiz, Yunanistan ve Türkiye’den 34 gençlik çalışanı katılımcı olarak yer almıştır.

Gençlik Çalışmaları Derneği tarafından organize edilen projeye İstanbul Bilgi Üniversitesi (BilgiTalent) ve Abdullah Gül Üniversitesi (Gençlik Fabrikası) aktif destek olmuştur. Faaliyetlerin düzenlenmesi ve içerik destekleri için kendilerine teşekkür ederiz.

İşsizliğinin ve yetersiz sosyal şartların getirdiği engellerle karşılaşan genç nüfus için sosyal red ve muhtaçlığın oluşturduğu risk ile başa çıkabilmek için doğru kariyer yönetimi büyük önem arz ediyor. Gençlere kendi kariyer planlanlamalarında destek olmayı ve gençlik çalışanlarını kariyer yönetimi hakkında eğitmeyi amaçlayan Gençlik  Çalışmaları Derneği, Kariyer Yönetimi Eğitmen Eğitimi projesini organize etti. İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Abdullah Gül Üniversitesi’nin ev sahipliği ile uygulanan proje gençlik çalışanlarını kariyer yönetimi hakkında eğitmeyi hedeflemiştir.

Bu alanda eğitim alan gençlik çalışanları kendi ülkelerindeki ve yerellerinde bulunan gençlere işe yönlendirme, kariyer danışmanlığı ve kariyer planlama hizmetleri verecektir. Bu sayede yerelde gençlik kuruluşları aracılığı ile işsizlik ile mücadele edilmiş olacaktır.  Bu süreçte, katılımcılar kariyer yönetimi ve Erasmus+ projelerinin kariyer üzerindeki etkileri hakkında bilgi sahibi oldular. Kendi tecrübelerini ve farklı ülkelerde yapılan uygulamaların, gençler üzerindeki olumlu etkilerini paylaştılar. Bu süreçte kariyer yönetiminin yanı sıra, gençlik istihdamı hakkında yaptıkları çalışmaları birbirleriyle paylaşıp, gelecek projeler için yeni ortaklıklar geliştirdiler.

Ayrıca bu süreçte katılımcılar projenin Türkiye ortaklarından biri olan İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin kariyer merkezini (BilgiTalent) ziyaret edip, merkezin uyguladığı iyi uygulama örneklerini öğrenme fırsatı buldular. Projenin diğer Türk ortağı olan Abdullah Gül Üniversitesi ve diğer uluslararası ortakları temsil eden katılımcılar, kendi kurumlarında yaptıkları çalışmaları birbirleriyle paylaştılar.

Projede Gençlik Çalışmaları Derneği Başkanı Mehmet ÇETİNKAYA, Genel Sekreteri H. Şansel ÇETİNKAYA ve İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Serhat GÜLER eğitmen olarak yer alırken, Clara Molina AMADOR, İbrahim Halil ÇETİNKAYA, Barış TAŞCI ve Engin OSKAN kolaylaştırıcı eğitmenler olarak yer almıştır.

Proje kapsamında gençlik kuruluşlarında kullanılmak üzere hazırlanan “Gençlik Kuruluşları İçin Kariyer Yönetimi Rehberi” yakında sosyal medya hesaplarımızdan ve web sitemizden yayınlanacaktır.

Projenin faaliyetlerinin özeti olan video şu adresten incelenebilir: [link güncelleniyor]

Video yapımında emeği geçen Luis Samuel García Camino‘a da ayrıca teşekkür ederiz.

Projeden bazı fotoğrafları sizlerle paylaşıyoruz:

Gençlik Çalışmaları Derneği

About Author

Gençlik Çalışmaları Derneği (GENCA) was established on 18th July 2014 by a group of youth worker in order to enable and develop the youth information and youth work. We are aiming to establish new partnerships with individuals and organizations wh

1 Comments for this blog

  • Divine Moon
    Divine Moon

    23-03-2020 02:23:38

    Dikkat: Size 5.000 Euro ile 50.000.000 Euro arasında (işletme veya şirket kredisi, kişisel kredi, konut kredileri, araba kredisi, borç konsolidasyon kredileri, risk sermayesi, sağlık kredisi vb.) Kredi vermek için GERÇEK FİNANSAL KREDİ ŞİRKETİ mi arıyorsunuz? Yoksa bir nedenden ötürü bir bankadan veya finans kurumundan kredi aldınız mı? Şimdi başvurun ve 3 gün içinde işleme alınmasını ve onaylanmasını sağlayın. DIVINE MOON İŞBİRLİĞİ KREDİ ŞİRKETİ olarak, geçerli kimlik kartınızla veya doğrulamak için ülkenizdeki uluslararası pasaportunuzla% 2 düşük faiz oranıyla bireylere ve şirketlere GERÇEK FİNANSAL KREDİLER veren bir "Uluslararası Akredite Kredi Kredisi" vermekteyiz. Kredi Geri Ödememiz, kredinizi aldıktan sonra 1 (Bir) yıl içinde başlar ve geri ödeme süresi 3 ila 35 yıl arasında değişir. 2 İŞ GÜNÜ İÇİNDEKİ KREDİ TALEBİNİZİN ANLAŞILMASI VE İŞLENMESİ İÇİN, Doğrudan bu e-posta yoluyla bize ulaşın: divinemooncooperativeloan@gmail.com Aşağıdaki bilgilerle bize ulaşın: Ad Soyad:____________________________ Kredi Olarak Gerekli Miktar: ________________ Kredi Süresi: _________________________ Kredi Amacı: ______________________ Doğum tarihi:___________________________ Cinsiyet:_______________________________ Medeni hal:__________________________ İletişim Adresi:_______________________ Şehir posta kodu:__________________________ Ülke: _______________________________ Meslek:____________________________ Cep telefonu:__________________________ Hemen yanıt talebinizi şu adrese gönderin: divinemooncooperativeloan@gmail.com Teşekkür ederim. İLAHİ AY Yönetmen. İLAHİ MOON İŞBİRLİĞİ KREDİ ŞİRKETİ E-posta: divinemooncooperativeloan@gmail.com

You need to sign in to reply this blog. If you are not a member, please sign up first.