İyi Yönetişim İçin Dijital Araçlar Eğitimi

İyi Yönetişim İçin Dijital Araçlar Eğitimi
İyi Yönetişim İçin Dijital Araçlar Eğitimi

TACSO ve Türkiye’deki Kaynak Kuruluşu STGM “İyi Yönetişim İçin Dijital Araçlar Eğitimi” ile 18 STÖ temsilcisinin örgütlerinin dijital araçlarla yönetişim, kampanya, savunuculuk ve kaynak geliştirme konusunda kapasitelerinin güçlendirilmesini amaçlıyor.

Eğitim programı 19-20-21 Kasım tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Eğitim Programının hedef grubu STÖ’lerde aktif görev olan STÖ temsilcileridir (üyeler, çalışanlar, gönüllüler STÖ’lerde aktif olarak görev alıyorlarsa eğitime başvurabilirler). Eğitimde edinilen bilgi ve deneyimin örgüte verimli bir şekilde aktarılması ve etkinin sürdürülebilirliği amaçlanmıştır. Bu yüzden aşağıdaki eğitim içeriğinde bulunan programları kullanan veya kullanacak olan STÖ temsilcilerinin başvurması beklenmektedir. Başvuranlar arasından, başvuru kriterlerine uygun bulunan 18 STÖ temsilcisinin katılımı öngörülmüştür. Eğitim programı dijital medya ve sosyal medya uzmanlarına yönelik değildir.
Eğitim programı içeriği
G-Suite: Sivil toplum kuruluşları için Google programı araçlarının tanıtılması ve uygulamalı atölyeler
Google Adwords: Google’ın STÖ’ler için reklam bağışlarının tanıtılması ve uygulamalı atölyeler.
Fonzip: Sivil toplum için aidat ve bağış yönetim platformu tanıtılması ve uygulamalı atölyeler
Trello: Ekip içi iletişim, proje yönetim gibi konularda kullanılabilecek organizasyon uygulaması atölyesi.
Inbox Mail Marketing: Türkçe arayüzü olan toplu mail gönderim programı tanıtımı ve atölyesi.
STÖ’ler için dijital araçlar ve taktikler: Yukarıda sayılan atölyelere destek olabilecek özgün taktikler ve araçları da aktarmaya çalışacağız.
Yukarıda sayılan araçların büyük kısmı TechSoup Türkiye Yazılım Bağışı Programı kapsamında bağışlandığı içinwww.techsoupturkiye.org.tr adresini ziyaret ederek programa kaydolmanızı öneririz. Bağış programıyla ilgili sorularınız içindestek@techsoupturkiye.org.tr adresine yazabilirsiniz.
Destek verebileceğimiz örgüt sayısı sınırlı olduğundan aşağıdaki kriterler göz önüne alınarak değerlendirme yapılacaktır:
- Hedef grupların (toplumsal cinsiyet, cinsel yönelim, ekoloji, gençlik, insan hakları; engelli hakları, çocuk hakları, kültür/kültürel haklar alanlarında faaliyet gösteren STÖ’lerin) eşit dağılımı;
- STÖ’lerin ülkedeki sayılarına göre, tematik alanlardaki oransal dağılımları;
- STÖ’lerin coğrafi dağılımları ve temsiliyetleri.
- Katılımcıların yukarıda sözü edilen araçları hali hazırda kullanmaları veyahut kullanmayı planlamaları
- Başvuru formunun eksiksiz ve açıklayıcı bir şekilde doldurulması,
- Başvurunun eğitim amaç ve hedefleri ile uyumlu olması,
Programa katılacak olan STÖ temsilcileri tüm eğitimlere kesintisiz biçimde katılmayı taahhüt ederler. Program kapsamındaki eğitim, İstanbul'da 19-20-21 Kasım 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olup İstanbul dışından katılacak STÖ temsilcilerinin konaklama ve şehirlerarası seyahat masrafları karşılanacaktır. Programa katılımcılarının kişisel bilgisayarlarını getirmesi eğitimlerin gereklidir. STGM-TACSO bilgisayar temin edemeyecektir.
Son başvuru tarihi 4 Kasım 2016, 17:00.
Başvuru sonuçları tüm başvuru sahiplerine, son başvuru tarihinden sonra yapılacak değerlendirmenin ardından e-posta aracılığı ile açıklanacaktır.
İletişim ve Sorularınız İçin
Sürece ilişkin her türlü sorunuz ve bilgilendirme için aşağıdaki iletişim bilgilerini kullanabilirsiniz ancak yoğun seyahat programından ötürü e-posta iletişimini kullanmanızı öneririz.
Özgür Mehmet Kütküt
STGM İletişim Koordinatörü
Tunus Caddesi 85/8 06680 Kavaklıdere / ANKARA
VOPOOL.NET

About Author

the team

0 Comments for this blog

You need to sign in to reply this blog. If you are not a member, please sign up first.