İSMEK'TE 2017-2018 EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLIYOR

İSMEK'TE 2017-2018 EĞİTİM DÖNEMİ BAŞLIYOR

İSMEK’te 2017-2018 eğitim dönemi ön kayıt işlemleri 27 Temmuz’da başlıyor. İlk ders zili 7 Ağustos’ta çalacak olan yetişkinlere yönelik eğitimlere web sitesi üzerinden kayıt yapabilecek. Yeni dönemde mevcut 540 branş sayısı daha da artıyor.

21 yıldır yetişkinlere sanat ve meslek eğitimi veren İSMEK’te önceki yıllarda Eylül döneminde başlayan eğitimler bu eğitim döneminde Ağustos ayında başlayacak. 27 Temmuz’dan itibaren web site üzerinden kayıt işlemleri başlayacak olan yetişkinlere yönelik eğitimlerde ilk ders zili 7 Ağustos’ta çalacak. Önceki yıllardan farklı olarak bu yıl 12-16 yaş grubu çocuk ve gençlerle yetişkinler aynı dönemde İSMEK eğitimlerinden yararlanabilecek.

İSMEK’in yetişkinlere yönelik eğitimlerine pek çok yeni branş ekleniyor. Bilişim teknolojileri, muhasebe ve finansman, grafik ve fotoğraf, giyim üretim teknolojileri, bahçecilik, çocuk gelişimi ve eğitimi, sağlık, spor, kişisel gelişim gibi 22 alanda yeni eklenen onlarca branşla İSMEK’in eğitim verdiği branş sayısı daha da artacak.  İstanbullular bütün bu eğitimlerden ücretsiz olarak yararlanabilecek.

Başvurular Nasıl Gerçekleşecek?

İSMEK’in yetişkinlerine yönelik eğitimlerine katılmak isteyenler ön kayıt işlemlerini 27 Temmuz’dan itibaren www.ismek.ist üzerinden yapabilecek. 7 Ağustos’ta başlayacak olan İSMEK’in 2017-2018 eğitim döneminde web sitesi üzerinden ön kayıt işlemlerini tamamlayan adaylar, başvurdukları merkezlere giderek, kayıtlarını asıl kayda çevirmeleri gerekecek. Ayrıca kayıt işlemleri için İSMEK eğitim merkezlerine başvuranlara da yardımcı olunacak.

İSMEK 2017-2018 eğitim dönemi branşları için http://www.ismek.ist/tr/branslar3.aspx
Kaynak : İSMEK (İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hayat Boyu Öğrenme Merkezi web sitesi )

Lokman Akyol

About AuthorFirstly, I would like introduce myself. My name is Lukman Akyol. I am one of the second son  in my family.  I have 3 sisters and 4 brothers.  My father is a municipality worker and my mother is a housewife. I was born in Mardin

0 Comments for this blog

You need to sign in to reply this blog. If you are not a member, please sign up first.