Imece Network, Pandemi Döneminin İlk Erasmus+ Sanal Değişimini Gerçekleştirdi

Imece Network, Pandemi Döneminin İlk Erasmus+ Sanal Değişimini Gerçekleştirdi

İmece Network Pandemi Döneminin İlk Erasmus+ Sanal Değişimini Gerçekleştirdi

Ortaya çıktığı ilk günden itibaren tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19, yurt içinde ve yurt dışında yüzlerce organizasyonun iptal edilmesine veya ertelenmesine neden oldu. Özellikle Çin’den sonra virüsün merkezi haline gelen başta İtalya ve İspanya olmak üzere Avrupa’da değişim programları için bulunan gönüllüler ve öğrencilerin çoğu virüsün hızlıca yayılmasıyla birlikte kendi ülkelerine dönmek zorunda kaldılar. Bazı gönüllüler ise proje için bulundukları ülkelerde kalmayı tercih ettiler.

Virüsün bu denli yayılması ekonomik ve sosyal anlamda global bir kriz yaratmış olsa da, Avrupa Birliği bugünlerde, evlerinde kalan gönüllülerin motivasyonunu yüksek tutmak amacıyla online gençlik değişim programlarını organize etmeye devam ediyor. Kültürler arası diyalog, kültürel çeşitlilik ve farkındalık bilinci oluşmasını sağlayan bu programlar sayesinde bir çok genç Erasmus+ fırsatlarını yakalamaya devam ediyor.

İmece Network olarak, pandemi döneminde Türkiye’de ilk online gençlik değişim programını gerçekleştirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Aralarında İspanya, Fransa, İtalya, Almanya, Hırvatistan, Portekiz, Yunanistan, Macaristan ve Slovenya’nın bulunduğu ülkelerden katılan gönüllü gençler ile Türkiye’den 10 genç, ana konunun ‘’Eleştirel Düşünme’’ olduğu ortaklaşa bir proje gerçekleştirdiler. 4 – 29 Mayıs 2020 tarihleri arasında düzenlenen projede, haftanın 5 günü sabah ve akşam oturumları olmak üzere her hafta 90 ar dakikalık toplamda 4 haftayı kapsayan bir süreç yaşadılar.

Pandemi sürecinin getirdiği fiziksel riskin yanı sıra sosyal ve psikolojik anlamdaki olumsuz etkilerini en aza indirmek isteyen gençler, bu proje sayesinde farklı bakış açılarını keşfettiklerini, kişisel gelişim anlamında kendilerine bu 1 aylık periyodun çok şey kattığını, her katılımcının deneyimlerini yüksek oranda paylaşmasının fikir çeşitliliğini beslediğini bu sayede haftalık olarak ele alınan ‘’Eleştirel düşünceyi oluşturan elementler, Klişeleri Kırmak, Manipülasyonu engelleme, İstatistiklerin aldatıcılığı’’ gibi konuların geniş perspektifte ele alındığını belirttiler.

İmece Network olarak biz Türkiye’de Erasmus+ Online gençlik değişiminde bir kapıyı açmanın keyfini yaşıyor olsak da fiziksel anlamda buluşup tüm dünya gençlerinin en kısa sürede eskisi gibi entegre olacağına inanıyoruz. Bu süreç her ne kadar teknolojinin gücünü bir kez daha kanıtlamış olsa da günümüz dünyasının kültürler arası iletişim olmadan ilerleyemeyeceğini, tüm dünya ülkelerinin birbirine ihtiyacı olduğunu ve bunun tek yolunun empatiden geçtiğini de gözler önüne sermiş oldu.

Bu gibi projelerin devamının gelmesinin dünyanın herhangi bir yerine çok yakın olmamıza katkıda bulunacağına inanıyor, tüm gençlere değişim programlarına katılmalarını öneriyoruz.

Imece Network Education & Culture

https://imecenetwork.org/

https://linktr.ee/imecenetwork

imece network

About Author

Imece Network is an International Youth Platform Organization on Education, Culture and Sports.

Our Vision:
A better world featured by integrated social collaboration, respecting human rights, understanding of cultural diversity, interna

2 Comments for this blog

 • Bruce Davids
  Bruce Davids

  18-10-2020 11:02:58

  Ferratum Kredileri Ferratum ABD, 318, 25 Goodlass Rd, L24 9HJ, Amerika Birleşik Devletleri. +1 (754) 2417166, ferratum.loans@gmail.com Herkese merhaba, şu anda ciddi bir mali kriz içindesiniz. Krediye ihtiyacınız var mı? Banka tarafından reddedildiniz ve tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir kredi mi istiyorsunuz? - Sorun değil. Mali durumunuz ne olursa olsun. Size özel eğitim amaçlı ipotek kredileri, ticari krediler, özel krediler ve krediler sunabiliriz. Sorular / Destek? - E-posta (ferratum.loans@gmail.com) (+17542417166) ve birkaç saat içinde yanıt alın. 1 ila 30 yıl (12 -360 ay) kredi süresi için çok düşük% 3 faiz oranıyla finansal sorunlarınızı çözmeniz için 5000 ila 200 milyon $ arasında bir kredi ile size yardımcı olabiliriz. Bu finansman programı, müşterinin bizimle bir kredi aldıktan sonra kredi süresi boyunca düşük bir faiz geri ödemesinden yararlanmasını sağlar. Finansal özgürlüğünüz sizin elinizde! Sizden haber almak isteriz! Herhangi bir endişeniz varsa veya açıklama yapmak istiyorsanız, lütfen aşağıdaki iletişim bilgileri ile bize ulaşın Eposta: ferratum.loans@gmail.com Whatsapp / Çağrı; +1 (754) 2417166

 • Grey John
  Grey John

  17-02-2021 04:44:45

  RELIABLE PRIVATE ONLINE INVESTIGATIONS Have you ever needed an expert when it comes to hacking? Have you ever wanted to hack someone’s email account? Recover lost accounts,school grade,boost credit score? Do you need to find a person’s sensitive information? Do you want to invade a person’s PayPal, Skrill, Amazon, Facebook or any other site account? Upgrade of University Grades,Password and email Retrieval, phone Lines monitoring, Skype Accounts, Hack Social Network, Trace calls on real time conversations, Remove Criminal Records, Credit Fixing, cyber-crime investigation, Hack Bank Accounts, Identification of Cheating Partner or employee,GET HOT STOCK TIPS Then contact contact Email:- stocktipsandethicalhacking2020@gmail.com Hangout :- stocktipsandethicalhacking2020@gmail.com Business Whatsapp :- ‪ +1 (925) 291-0054‬) or click on this link to chat on whatsapp https://wa.me/message/REE2BBXU4CEYF1 he won't under any circumstances work for free

You need to sign in to reply this blog. If you are not a member, please sign up first.